HomeGeneral Logistics Systems Poland

Infolinia: 804 262 262 (koszt wg stawek operatora osoby dzwoniącej)

Dla telefonów komórkowych: 46 814-82-20 

E-mail: office@gls-poland.com

Home Jobs Your GLS

Instrukcja pakowania

Poprawne zapakowanie się liczy!

Ta instrukcja powinna Państwu służyć, by zapewnić bezpieczeństwo nadawanym paczkom. Prosimy o stosowanie się do niej w każdej sytuacji.

Rodzaj i sposób zapakowania należy dostosować do ciężaru paczki oraz rodzaju wysyłanych artykułów!

General Logistics Systems korzysta z zautomatyzowanych sortowni zapewniających szybkie i bezpiecznie sortowanie paczek. Jednak w procesie transportu oraz sortowania, przesyłki mogą być narażone na wstrząsy, wibracje oraz wgniecenia.
Instrukcja pakowania

Opakowanie składa się z trzech podstawowych części:

  • zewnętrznej
  • wypełnienia
  • zabezpieczenia dodatkowego (np. oklejenia)

Dobrym zewnętrznym opakowaniem jest mocny, dostosowany do wagi towaru, odporny na wilgoć karton z podwójnymi ściankami (w przypadku cięższych towarów nawet pięciowarstwowy).To on jest podstawowym zabezpieczeniem Państwa przesyłki. W związku z tym nie należy wykorzystywać tych samych kartonów wielokrotnie.

Wolne przestrzenie wewnątrz kartonu powinny być wypełnione, tak aby zawartość opakowania nie mogła się przemieszczać. Wypełnienie należy dobrać w zależności od rodzaju przewożonych towarów, ich wagi oraz odporności. Dobrym wypełnieniem dla delikatnych towarów będzie styropian lub wióry styropianowe. Przewożony towar nie powinien dotykać opakowania zewnętrznego i stykać się ze sobą (powinien być oddzielony przegródkami kartonowymi lub znajdować się w kartonikach jednostkowych). Ogólnie mówiąc wypełnienie powinno zabezpieczać zawartość paczki przed wstrząsami, wibracjami oraz przesuwaniem się wewnątrz opakowania.

Kolejnym ważnym elementem opakowania jest dodatkowe zabezpieczenie (np. oklejenie taśmą, naklejkami ostrzegawczymi typu kieliszek, góra - dół). Im cięższa i większa jest przesyłka, tym musi ono być mocniejsze. Zalecamy stosowanie firmowych taśm na wszystkich zamknięciach i łączeniach paczki. Zabezpieczają one przesyłki nie tylko przed przypadkowym otwarciem, ale także przed dostępem osób postronnych do ich zawartości. Do przewożenia materiałów szklanych i delikatnych zalecamy stosowanie specjalnie do tego przeznaczonych opakowań.

Kontrola paczki przed nadaniem

Usuń wszystkie stare naklejki!


Jeżeli nadawca zdecyduje się skorzystać z wielokrotnie używanego kartonu przed przekazaniem przesyłki do GLS należy usunąć wszystkie stare naklejki adresowe oraz kierunkowe z kartonów, które używane są do zapakowania towaru. Zawierają one kody kreskowe z informacjami na temat miejsca docelowego przesyłki. To może doprowadzić do nieprawidłowego sortowania, a w konsekwencji do opóźnień w realizacji usługi.

umiejscowienie naklejki adresowej

Umiejscowienie naklejki

Aby zapewnić płynny proces obsługi przesyłek, etykiety przewozowe należy umieścić na stronie paczki o największej powierzchni.

umiejscowienie naklejki

Prosimy nie łączyć paczek!

Nie należy związywać i grupować paczek(łączyć), każdą paczkę należy wysyłać na oddzielnych etykietach przewozowych. Zgrupowane kartony mogą ulec rozdzieleniu podczas transportu, a nieoklejone paczki będą trudne do zidentyfikowania.

Łączenie paczek

Prosimy nie łączyć więcej niż 2 opon!

Prosimy o nie wysyłanie więcej niż 2 opon związanych razem. Podczas transportu opony mogą wpłynąć na bezpieczeństwo innych paczek lub też same mogą się rozdzielić i ulec zaginięciu. W związku z tym łączenie opon w ilości większej niż 2 sztuki jest niedozwolone!
Pakowanie opon

GLS w Polsce

  • 9.700 klientów
  • 1.200 samochodów kurierskich
  • 30 filii